STAHLBEN s.r.o.
Dnes je pondělí, 5.12.2022

Fyzikální vlastnosti vybraných prvků a slitin

Fyzikální vlastnosti vybraných prvků

NázevZnačkaBod tavení
[°C]
Bod varu [°C]
při 0,1 MPa
Hustota [kg/m3]
HliníkAl66020602700
AntimonSb630,514406620
BerylliumBe128027701820
OlovoPb327,4174011340
BórB230025503300
ChrómCr189025007190
ŽelezoFe153927407870
ZlatoAu1063297019320
IndiumIn15620757306
IridiumIr2454530022500
CadmiumCd3217658650
CobaltCo149529008900
UhlíkC3500-3510
MěďCu108326008960
LithiumLi1861370530
HořčíkMg65011101740
ManganMn124521507430
MolybdenMo2625480010200
NiklNi145527308900
NiobNb2415±1533008570
PalladiumPd1554400012000
FosforP442821820
PlatinaPt1773,5441021450
RtuťHg-38,8735713550
SíraS112,8444,62050
StříbroAg960,5221010490
KřemíkSi143023002330
StronciumSr77013802600
TantalTa3000530016600
TitanTi1730-4540
VanadV173534006000
BismutBi271,314209800
WolframW3410593019300
ZinekZn419,509067136
CínSn231,922707298
ZirkonZr175029006500

Fyzikální vlastnosti vybraných slitin

NázevPevnost v tahu
[MPa]
Bod tavení
[°C]
Hustota [kg/m3]
Ocel340-18001450-15207700-7850
Litina150-4001150-12507100-7300
Austenitická Cr-Ni ocel600-8001440-14607800-7900
Hořčíková slitina180-300590-6501800-1830
Hliníková slitina100-400570-6552600-2850
Zinková slitina140-300380-4205700-7200
Mosaz250-600900-9508250
Bronz200-300880-10408560-8900

KONTAKT:

Stahlben s.r.o.
B. Němcové 660, CZ-38801 Blatná


info@stahlben.cz
www.stahlben.cz


Zobrazit polohu na mapě »